Region Mitt

Från vänster: Tina Jacobs, Peter Bergström, Patrik Jansson, Stephan Bylund, David Aura, Simon Lindström (ungdomsmandat), Magnus Pernils, Anders Borg, Jussi Nieminen

Dina förtroendevalda

Förtroendevalda är medlemmarnas företrädare. Det finns ett antal uppdrags som man kan bli utsedd till beroende på vilket intresse som finns samt storleken på företaget.

  • David Aura

    Verksamhetsledare

    David Aura

    Mobiltelefon: 070-364 71 40

    david.aura@sef.se

    Ackordsuppsökare 

  • Patrik Jansson

    Ledamot VU

    Patrik Jansson

    patric.jansson@sef.se

    Ledamot i Verkställande Utskottet. Regionalt skyddsombud och mentor för skyddsombuden i Verksamhetskrets 21.

  • Ledamot VU

    Amir Vatic

    amir.vatic@sef.se

    Ledamot i Verkställande Utskottet

  • Tina Jacobs

    Kontaktperson för ELQvinnor

    Tina Jacobs

    Mobiltelefon: 079-333 88 17

    tina.jacobs@sef.se

    e-post Elqvinnor: elq.vk21@gmail.com

    Kontaktperson för ELQvinnorna i Verksamhetskrets 21, försäkringsinformatör och sammankallande i valberedningen.

  • Thomas Hedlund

    Representant i Förbundsstyrelsen

    Thomas Hedlund

    thomas.hedlund@sef.se

  • Magnus Pernils

    Ungdoms- och facklig-politiskt ansvarig

    Magnus Pernils

    Magnus.pernils@sef.se

    Facklig-politiskt ansvarig. Sammankallande i 6f-gruppen i Dalarna. Ansvarig för ungdomsfrågor.

  • Jussi Nieminen

    Facklig-politisk medhjälpare

    Jussi Nieminen

    juha.nieminen@sef.se

    Ledamot i valberedningen

  • Mattias Holmberg

    Ackordsuppsökare och cirkelledare

    Mattias Holmberg
  • Stephan Bylund

    Representant i LO-distriktets (dalarna/gävleborg) styrelse. Ersättare

    Stephan Bylund
  • Stefan Lundström

    Regionalt Skyddsombud

    Stefan Lundström

    stefan.lundstrom@sef.se

  • Henrik Holm

    Skolinformatör

    Henrik Holm

    henrik.holm@sef.se

Uppdaterad: